• Radyo ismi : Ekin Radyo
 • Radyoyu dinle : Ekin Radyo dinle
 • Yayin tipi :
 • Müzik türü : Online halk müziği
 • Dinlenme sayısı : 15485 kez
 • Yayın alanı : Bölgesel
 • Yayın merkezi : Ankara
 • dili : Tr
 • Telefon : +903124421920
 • Faks : +903124421920
 • Adres : Koza Sokak No:33/1 G.O.P. / ANKARA
 • Radyoya mail gondermek icin tiklayin
 • Ekin Radyo web sayfasi
 • Bilgi :

  107.1 frekansından Ankara'ya yayın yapan Radyo Ekin kuruluşunda" çağdaş, demokrat, Atatürk ilkelerine bağlı, para beklentisi olmayan bir anlayışla sahip kişilerle yola çıkmış.

  Ekin Radyo 2003 yılında da "Halkın Söyleyen Dili" olmaya devam edecek.
  Dr.Sabri DOKUZOĞUZ Pazartesi akşamları Rüzgar Gülü programında şiirleri; Salı günü TEMA VAKFI doğayı, aynı günün akşamı Hasan HARMANCI "Demokrasi Kültüründe kaynak oluşturanları, Devlet Opera ve Balesi'nden Ali YILMAZ ise "İpek Yolu"nda klasik müzikleri sizlerle buluşturuyor. Emekçi Kadınlar Birliği Çarşamba akşamları yayınlanan "3 Sayfa" programı ile kadınların ezilmişliğine dikkat çekerken. Perşembe günleri Mali Müşavir Fevziye ARZITA ş "Sosyal Güvenlil Saati"nde çalışan ve emekli kesimin sosyal haklarını anlatıyor, Akşam saatlerinde de Çağdaş Halk Müziğinin yeni sesi Mustafa ÖZARSLAN canlı yayın da okuduğu türkülerle kulaklardaki pası siliyor. Av.Cemal EMİR ve Av.Güngör TANRIVERDİ'nin birlikte hazırladığı "Hukuk Saati"nde hukuki sorunlar için çözüm yolları önerirken, Zeynep ÖZBEK "Gizli Bahçe"de dünya Müziklerinden, Ediz ÖZTÜRK'de "Eskici" programında 45'lik plaklardan örnekler sunuyor. Keyifli bir hafta sonu için sabah saatlerinde çocuklar için hazırlanmış "Lolipop" Sevilay BULUT, kadınlara yönelik "Devrim ile Güzellik" Devrim GÖNÜLALAN, sağlıklı bir yaşam içinde "Sağlık Güncesi" Yönetim Kurulu Başkanımız Dr.Servet ÜNSAL tarafından sunuluyor. Akşam saatlerinde yayınlalan "Sazımızla Sözümüzle" programında da hafta içi öğle isteklerini sunan Mustafa ÇO şKUN, amatör sanatçıların seslerini duyurmalarına olanak sağlıyor. Haftanın Son gününde ise haftalık haberlerin karikatürize edildiği "Haftalık Panorama" Tolga ÜNSALDI, başkentli ozanların konuk olduğu "Ozanca" programını Ahmet GÖKÇE, hak ve hak ihlallerinin ele alındığı "İnsan Hakları Saati"de İnsan Hakları Derneği Ankara şube Başkanı Av.Ender BÜYÜKÇULHA tarafından hayat buluyor.
  Hafta içi her saat Zahide YASAK "Güne Başlarken" ile merhaba diyor, öğleden sonraları Mehtap KARAKU ş "Gülen Yüzler"de tebessümü eksik etmiyor, Akşam saatlerinde de Tuncay KARAKA ş "Akşam Dostları" ile sohbeti doruğa çıkarıyor. Ersan AKBA ş, Ediz ÖZTÜRK ve Serap ÇİLİNGİROĞLU'ndan oluşan Haber Merkezi tüm gelişmeleri saatbaşı haberlerinde size ulaştırıyor.
  Radyo Ekin, alabildiğine geniş radyo yelpazesinde kendisine solda bir yer tanımlamış Dr. Servet ÜNSAL Radyo Ekin'in durduğu yeri ,"solda ama solu da eleştirebilen bir yerde" diye tarif ediyoruz. Biz kendimizi 'halkın söyleyen dili' olarak tanımlıyoruz ve reklama yaklaşımımız genel ilkelerimizden bağımsız değil. Bizim sol taraflı bir profilimiz ve hedef kitlemiz var bu hedef kitlesi sağlıklı eğitmemiz lazım bizim Radyomuzda Cumhuriyet karşıtı hiç bir kuruluşun reklamını göremezsiniz. Onların reklamını yayınlayarak para kazanmalarına bulunmayız asla. Radyoların ayırt edici unsurlardan biride müzik tercihleri oluyor. Dr. Servet ÜNSAL, Radyo Ekin'in tercihini şu sözlerle belirtiyor."Bu birazda programı yapan kişinin insiyatifine kalıyor, ama mümkün olduğu kadar çok sesliliğe, çok yönlülüğe, çıtayı mümkün olduğu kadar yükseğe çıkartıp müziklerde daha fazla nitelik ve daha fazla kalite aramaya gayret ediliyor.
  Yani Ekin Radyo "Halkın Söyleyen Dili" olmaya devem ediyor.

  Kaynak: http://www.ekinsuradyo.com

 

Ekin Radyo :demet
merhaba ekin radyo çalışanları radyonuzu çok beğeniyorum başarılarınızın devamını diliyorum çok kaliteli yayın yapıyorsunuz tekrar görüşmek üzere saygılarımla.... iyi yayınlar

Ekin Radyo :sevim
ben radyo ekini hergün dinliyorum.en çok yıldırımla türkükervanını dinliyom

Ekin Radyo :sakine
slm ben istan buldan sakine radyonuz çok beğeniyoruz özellikle akif özcanı dinliyoruz

Ekin Radyo :ensar yücel
ekin tv yi cok seviyom

Ekin Radyo :ensar yücel
ekin tv yi cok seviyom

Ekin Radyo :ramazan
bütün programcıları beyeniyorum hepsi kaliteli program yapıyor ama devran arkadaşım benimiçin bambaşka buçizgiyi bozmayın karakızın dışı kara içi bembeyaz bu diline yansıyor...

Yorum bulunamadı

Yorum ekleyin

 

 
 
 
 
 
 
 
Elookat 2010 | Seri ilanlar